GSIoutdoors.cz / články / GSI „live“

GSI „live“

fotka k článku GSI „live“ GSI jsem si prvně všimnul v Americe, cestujíce po lezeckých oblastech Arizony, Utahu a Kalifornie. Fešně vypadající nádobí, krásně skladný samo do sebe, spousta funkčních detailů, rozumný ceny. Měli jsme s sebou ale primusáckej Eta Power a byli jsme rozhodnutí s ním vystačit. Člověk má trošku problém do něj vměstnat večeři pro dva a půl litr čaje po ránu taky není moc, ale zas ta skladnost...

O půl roku později při výstupu na Piz Badile jsme zapomněli lžíci a nezbylo než si večeři míchat šťouradlem na vklíněnce. Bohužel nástroj skvěle se hodící třeba k provazování hodin nám náš milej poteflonovanej Eta Power nevratně poškrábal a jídlo se začalo na dně připékat.

Když nám teda kluci z TotalOutdooru nabídli na otestování novou sadu Halulite Microdualist , nebylo co řešit a do Indie jsme na podzim vyrazili s ní. Bylo to potřeba, jelikož plyňák by byl v divoké Indii nepoužitelnej. A malej primusáckej hrnec je na větším benzíňáku taky na nic. Jeho speciálně konstruované dno mající za úkol kumulovat ucházející teplo na dno hrnce se na větším vařiči chová přímo naopak. Sada Halulite s hrncem 1,4l, jednou miskou a jedním hrnečkem se nám teda stala na mnoho týdnů malou kuchyní a tady je pár postřehů přímo z terénu:

Velikost hrnce 1,4 l naprosto vyhovující pro vaření na vařiči s větším průměrem, jako je třeba MSR Whisperlite Int. Je to také ideální velikost k přípravě večeře pro dva a ideální na ranní či večerní čaj. Díky zaoblenému okraji hrnce se voda krásně nalévá a teče jen tam kam má.

Stohovatelnost misek a hrnečků do hrnce uspoří spoustu místa a v kombinaci pouze jedné misky s hrnečkem uvnitř se k tomu do hrnce případně vejde i plynová bomba.

Skvěle fungují otvory v plastové pokličce, kterými se dají bez problémů slévat třeba těstoviny. Víčko také na hrnci precizně těsní a tím urychluje var.

Držátko hrnce po sklopení nekompronisně drží víčko na hrnci a tím i zamezuje vypadávání různých předmětů, který do něj při snaze zabalit se do co nejmenšího batohu nacpete. Nekompromisně také drží hrnec při manipulaci s vaším obědem.

Miska s hrníčkem má optimální velikost na pití a konzumaci čínských nudlí. Nějakých těch 400ml čaje pak v hrníčku s neoprenovou izolaci a plastovým „picím“ víčkem i pomaleji stydne a misku s čínskýma nudlema je pro optimální nakynutí možný přikrýt pokličkou od hrnce.

Krycí obal je vlastně další použitelnou a hlavně nic nevážící nádobou, kam se třeba dají připravovat směsi jídla zatímco v hrnci přivádíte vodu k varu... Pravda, mýt v něm nádobí jsme nezkoušeli, ale s trochou šikovnosti by to šlo taky.

Nedostatky jsme snad našli jen v zasouvacích lžičkách, které se zasouvají ikdyž nechcete.

Náš hrnec byl bez úpravy povrchu, ke smažení vajíček tedy není ideální, nicméně zas stravu můžete míchat i štouradlem na vklíněnce :))Pokud bysme tedy měli naší sadu oklasifikovat, dáváme 1- (minus za lžičky).

J.&P.

Galerie fotek:

GSI „live“, fotka: P1240635.JPG GSI „live“, fotka: P1240636.JPG GSI „live“, fotka: P1240652.JPG GSI „live“, fotka: P1240023.JPG

4.5.2011 | napsal: Jirka Novák | zdroj: Jirka Novák

Zajímavosti a články:

Recenze na vařič GSI Outdoors Pinnacle 4 Season Stove

5.4.2018 | napsal: Milan Gigel | zdroj: http://doprirody.prakticky.sk

Recenze na vařič GSI Outdoors Pinnacle 4 Season Stove
Spolehlivý vařič na celý rok.
GSI Outdoors Pinnacle 4 Season Stove je spoľahlivý plynový varič, od ktorého môžete očakávať nielen všestrannosť so širokou škálou varných nádob a vysokú stabilitu na nerovnom teréne, ale aj neutíchajúci výkon v chladných obdobiach roka. Ak výkon plameňa pri podchladenej kartuši klesne, jednoducho ju otočíte naopak aby ste k plameňu priviedli palivo v plynnom skupenstve. Varič nie je osamotený, zladiť ho možno so širokou škálou sortimentu od rovnakého výrobcu – od závetria až po varné nádoby.
ČÍST VÍCE

Recenze na kávový mlýnek GSI Outdoors Java Mill

9.1.2018 | napsal: Milan Gigel | zdroj: http://doprirody.prakticky.sk

Recenze na kávový mlýnek GSI Outdoors Java Mill
Když kávu, tak jen čerstvě namletou s mlýnkem GSI Java Mill.
GSI Outdoors Java Mill je kompaktný a húževnatý kávový mlynček pre použitie doma, na chate, v karavane i v prírode, ktorý si dokáže poradiť i s náročnejšími kávovými zrnami. Páči sa nám jeho pohodlná obsluha a slušná kontrola nad hrúbkou mletia. Má kapacitu pre dve-tri porcie kávičky na jedno zomletie a systém, ktorý vám dáva plnú kontrolu nad každým detailom. Ak odhliadneme od toho, že sme museli vymeniť chybný dielec za nový-náhradný, ide o mlynček ktorý bezstarostne naplní svoje poslanie deň po dni, znova a znova. Keramické kamene sú trvácne, neoderú sa tak rýchlo ako oceľové.
ČÍST VÍCE

Recenze na GSI Personal Java Press

29.11.2017 | napsal: Milan Gigel | zdroj: http://doprirody.prakticky.sk

Recenze na na GSI Personal Java Press
Kávička na horách? Zkuste GSI Personal Java Press
Je to šikovne vyladená súprava pre prípravu kávy a sypaných čajov, ktorá v ničom nezaostáva za pressovačmi, v ktorých si kávičkoví nadšenci pripravujú svieže nálevy v kaviarňach, jedálňach a domácnostiach. Očakávať môžete moderné materiály ktoré znesú nepohodu v teréne, avšak aj starostlivé čistenie a údržbu. Páči sa nám všestrannosť súpravy, veľmi kvalitné vyhotovenie sitka ako aj malý objem, ktorý súprava zaberie v batohu. Pridáte horúcu vodu z akéhokoľvek zdroja, čerstvo zomletú voňavú kávičku a vychutnávate si príjemné momenty na horách, vyhliadkach, či na chate.
ČÍST VÍCE

Recenze na termosku GSI Vacuum Bottle 1l

4.10.2017 | napsal: Milan Gigel | zdroj: http://doprirody.prakticky.sk

Recenze na termosku GSI Vacuum Bottle 1l
Termoska GSI Outdoors Glacier Stainless Vacuum Bottle 1l
je vďaka drobným detailom nielen praktická, ale aj mimoriadne spoľahlivá. Nenájdete tu detaily ktoré by mohli zradiť, nestretnete sa tu s materiálmi, ktoré by mohli nečakane vypovedať svoju službu. Páči sa nám, že je vyhotovená v plnej jednoduchosti – pre chvíle voľna, prácu v teréne, ale i aktívne nasadenie. Pridajte k tomu výdrž ktorá má časovú rezervu vo váš prospech a máte termoskovú fľašu na ktorú nemusíte brať žiadne ohľady – ani na prudkom slnku, ani na mrazivom víchre.
ČÍST VÍCE

Recenze na Pinnacle Soloist Complete

25.7.2017 | napsal: Milan Gigel | zdroj: http://doprirody.prakticky.sk

Recenze - GSI Outdoors Pinnacle Soloist Complete

GSI Outdoors Pinnacle Soloist Complete varí na cestách v pohode i nepohode

Je to varný systém, s ktorým sa môžete smelo vydať na desaťdňové potulky krajom. Bez ohľadu na to, či sa balíte na skalisté hrebene hôr, alebo chcete preskúmať šíre pláne lúk, viete že v balíčku nájdete kompletné kulinárske zázemie.
ČÍST VÍCE

Recenze na litrovku H2Ood GSI

20.7.2017 | napsal: Milan Gigel | zdroj: http://doprirody.prakticky.sk

Recenze na lehoučkou litrovku H2O od GSI

Ľahučká litrovka GSI Outdoors H2O Lite je fľaša ktorá nikdy neprekáža

Je to šikovná fľaša, ktorá neprestajne mení svoju podobu. Raz je ako zvitok fólie, ktorý čaká na použitie v najmenšej priehradke batohu, inokedy sa zasa naduje do plnej kapacity aby sa stala zázemím pre váš pitný režim. Čím viac z nej upíjate, tým menej vnímate že ju máte so sebou.
ČÍST VÍCE

Co s sebou do batohu od GSI

12.7.2017 | napsal: Pigi | zdroj: TotalOutdoor

Co by Vám rozhodně nemělo chybět v batohu.

Recenze na plynové vařiče GSI

22.6.2017 | napsal: Ľubomír Mäkký | zdroj: hiking.sk

Recenze na plynové vařiče GSI

Jak dopadly v testu vařiče GSI?

"Značku GSI outdoor spájame najmä s premyslenými sadami outdoorových hrncov či rôznymi doplnkami pre outdoorové "stolovanie". Ponúkajú však aj dva plynové variče – jeden s priamym naskrutkovaním na kartušu (Pinnacle Canister Stove) a jeden samostatne stojaci s predohrevom (Pinnacle 4 Season Stove). V krátkosti som ich vyskúšal."
ČÍST VÍCE

Láhev GSI Infinity 1L

29.9.2016 | napsal: Pigi | zdroj: TotalOutdoor

Láhev GSI Infinity 1L, fotka: infinity_dukjug_02.jpg Outdoorová 1L láhev Infinity patří mezi nejprodávanější produkty značky GSI. Mezi její přední výhody patří široké hrdlo s "pítkem" pro komfortní obsluhu a velká mechanická odolnost. Víko lze navíc pohodlně otevřít i v teplých rukavicích a díky poutku můžete láhev zavěsit i na batoh. Středová část láhve je upravena pro namotání 2m duck tejpy pro rychlé použití. Láhev neobsahuje BPA, Ftaláty ani Antimony. Dostupná ve čtyřech barvách ;)

Novinky GSI - Pinnacle Dualist Complete

23.5.2016 | napsal: Pigi | zdroj: TotalOutdoor

Novinky GSI - Pinnacle Dualist Complete, fotka: 50150_clanek.jpg Nově GSI představuje cenově výhodné komplety v úpravě Pinnacle s vařičem GSI Pinnacle Canister Stove.
Sada nádobí Pinnacle Dualist Complete je tedy tou nejjednodušší variantou pro dvě osoby. Součástí kompletu je i protivětrná ochrana na vařič. Kartuše sice není součástí, nově si ji však můžete obstarat přímo od GSI - Isobutane Cartridge. I s kartuší se vám vše do katrůlku s přehledem vejde ;)

Spřátelené weby | Obchodní podmínky | Reklamační řád | Kontakt

Provozovatel: Totaloutdoor 2009 | Systém: Virus-Sport s.r.o.